Specjalistyczne przyczepy Kröger

Specjalistyczne przyczepy Kröger

Wydajne zestawy do transportu ziemniaków i innych płodów rolnych oferuje firma Kröger.

r e k l a m a

Transport skrzyniopalet do ziemniaków umożliwia nowa konstrukcja przyczepy z serii agroliner firmy Kröger. Wymiary przyczepy zostały dobrane w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń ładunkową przy uwzględnieniu standardowych wymiarów skrzyniopalet. Zastosowanie takiej przyczepy umożliwia bezpośredni załadunek skrzyniopalet na polu. Aby zabezpieczyć umieszczone na platformie skrzynie na czas transportu producent oferuje stalowe lub aluminiowe burty ochronne. Ponadto w przypadku przewożenia pojedynczych palet jest możliwość zabezpieczenia ładunku pasami. Na życzenie przyczepa może być wyposażona w system przedłużania podłogi, umożliwiający dopasowanie długości skrzyni w przypadku załadunku skrzyniopalet o niestandardowych wymiarach.

Kolejną propozycją dla przedsiębiorstw i gospodarstw uprawiających na większą skalę ziemniaki jest naczepa dla samochodów ciężarowych SMK34 z linii agroliner. Producent wykonał konstrukcję przeznaczoną do transportu ziemniaków z pola lub gospodarstwa bezpośrednio do fabryki. Załadunek plonu na polu umożliwia nisko zawieszona skrzynia ładunkowa - wysokość załadunku wynosi 3,3 m. Pojemność naczepy to 38 m3, przy dopuszczalnej masie całkowitej 34 t. Masa własna modelu SMK34 określana jest na 8,9 t. W rozładunku pomocna jest hydraulicznie unoszona tylna klapa. Podczas manewrowania zestawem na polu lub utwardzonym placu pomocny jest system wychylnej trzeciej osi. Można w ten sposób ograniczyć zużycie opon. Ponadto na czas transportu bez obciążenia pierwsza oś układu jezdnego może być uniesiona. 

 

Fot. firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii