Sposób na spadek sprzedaży

Sposób na spadek sprzedaży

Zagraniczne kontakty handlowe są nieocenione w chudych latach, bo pozwalają krajowym producentom utrzymać kondycję.

r e k l a m a

W trudnym dla branży 2016 roku znaczny udział eksportu pozwolił zrekompensować spadek sprzedaży na rynku krajowym. Tak oceniał mijający rok Marek Wietrzyk, prezes firmy Expom. W tym celu krośniewicki zakład nawiązał współpracę z firmą Weidemann w zakresie osprzętu do ładowarek.

Wśród przyszłościowych rozwiązań jest wieloczynnościowy agregat do spulchniania gleby z jednoczesnym doglebowym wprowadzaniem ciekłych preparatów biologicznych i nawozów. To produkt opracowany we współpracy z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych w Poznaniu. Ostatnio pojawiły się też głębosze Pegaz z resorowym zabezpieczeniem zębów. Z kolei agregat podorywkowy Ajax Trio do uprawy roli na mniejsze i większe głębokości zyskał koło podporowe przydatne podczas transportu.

Nowością w ofercie firmy z Krośniewic są wały uprawowe Jacek Impuls, wyposażone w pierścienie stożkowe. Zaletą takich pierścieni jest uniwersalne zastosowanie. Kolejna nowość to wał Jacek Gladio, w którym na stalowej rurze o dużej średnicy są tzw. noże tnące do rozdrabniania resztek po kukurydzy. Firma wskazuje, że po napełnieniu rury wodą efekt pracy jest intensywniejszy.

Takie informacje skierował prezes firmy do dilerów, którzy ściśle współpracują z Expomem. Miało to miejsce podczas wręczenia upominków najlepszym sprzedawcom.

oprac. jj

Fot. Józefowicz

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii