Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>

Targi Agrotech w cieniu kryzysów

Po kilku miesiącach od zakończenia rekordowo dobrego roku, u producentów i dystrybutorów maszyn trudno w dzisiejszych czasach o optymizm. O kondycji naszego rynku i perspektywach na najbliższe tygodnie rozmawialiśmy z krajowymi wytwórcami i dealerami maszyn.

Jan BebaDawid KonieczkaKrzysztof Gębski20 marca 2022, 09:23

Miniony rok był pozytywny pod względem sprzedaży maszyn, bo finalizowano programy dotacyjne, wielu naszych klientów uciekało też przed inflacją i inwestowali w środki do produkcji i sprzęt – mówi Tomasz Żywiczka z firmy Krukowiak. Potwierdziło się to m.in. w firmie Agro-Masz, gdzie ubiegły rok zakończono zgodnie z założeniami, osiągając ok. 5-proc. wzrost sprzedażowy względem 2020 r.

– Każdego roku staramy się sprzedać o kilka procent więcej maszyn niż w roku poprzednim. Co czwarta nasza maszyna trafiła na eksport – dodaje Paweł Nowak, właściciel Agro-Maszu. Bardzo dobre nastroje na zakończenie roku były także w zakładzie Samaszu w Zabłudowie.

– 2021 rok był dla naszej spółki bardzo udany, osiągnęliśmy rekordowe obroty 300 mln zł, przy wzroście w stosunku do poprzedniego roku o 40% – mówi


Pozostało 94 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ