Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

TRiLiada 2022 już dziś!

Obrazek

Rozpoczęła się TRiLiada 2022 pod hasłem „Bezpieczeństwo żywnościowe, czyli rozwiązania inżynierii rolniczej optymalizujące wielkość produkcji i jej koszty”. Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w Katedrze Inżynierii Biosystemów.

Krzysztof Gębski26 maja 2022, 10:19

Od wielu lat Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej działające w Katedrze Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu organizuje wydarzenie o nazwie TRiLiada, które jest świętem studentów Inżynierii rolniczej, Ekoenergetyki oraz Informatyki stosowanej i wpisuje się w obchody studenckiej tradycji Juwenaliów.

Tegoroczna edycja TRiLiady odbędzie się 26 maja a jej hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo żywnościowe, czyli rozwiązania inżynierii rolniczej optymalizujące wielkość produkcji i jej koszty”. Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Katedrze Inżynierii Biosystemów, ale udział będzie można wziąć również online. Dzięki transmisji online TRiLiada 2022 będzie dostępne dla znacznie szerszej publiczności. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w TRiLiadzie przede wszystkim studentów kierunków studiów: Inżynieria rolnicza, Rolnictwo i Inżynieria mechatroniczna ze wszystkich uniwersytetów. Zaproszenie kierowane jest również do nauczycieli i uczniów techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz wszystkich osób zainteresowanych nowoczesną techniką rolniczą.

Zgodnie z tradycją integralną częścią wydarzenia będzie rozegranie konkursów dla wcześniej zarejestrowanych zespołów studenckich i uczniowskich o Puchar TRiLiady – konkurs dla uczestników stacjonarnych oraz o Cyfrowy Puchar TRiLiady – konkurs dla uczestników online. Konkurs stacjonarny będzie składał się z części, w której uczestnicy odpowiedzą na pytania przygotowane przez prelegentów oraz rywalizacji zręcznościowej. Natomiast konkurs dla uczestników online będzie rozegrany w postaci internetowego quizu. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody ufundowane przez zaproszone firmy.

 

Nazwa TRiLiada powstała z połączenia skrótu historycznej już nazwy kierunku studiów Technika Rolnicza i Leśna oraz końcówki słowa olimpiada, co miało symbolizować współzawodnictwo zespołów studenckich. Pomimo zmiany nazwy studiów na Inżynierię rolniczą postanowiono zachować ugruntowaną i dobrze kojarzącą się nazwę imprezy, która od wielu lat cieszy się uznaniem wśród studentów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawicieli firm z szeroko pojętej branży techniki rolniczej.

Na Facebook’owym koncie SKNIR – Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej (https://www.facebook.com/SKNIRUPP/) udostępniony jest szczegółowy program TRiLiady, regulaminy konkursów o Puchar TRiLiady oraz linki do formularzy pozwalających na rejestrację uczestników wydarzenia oraz zespołów startujących w konkursach.

Serdecznie zapraszamy !Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)