Uniwersalny Arocs w transporcie

Uniwersalny Arocs w transporcie

Transport płodów rolnych ciągnikiem na duże odległości jest kosztowny. Alternatywą może być uniwersalny pojazd Mercedes-Benz Arocs, który jest znacznie szybszy, a w polu radzi sobie równie dobrze jak ciągnik.

r e k l a m a

Mercedes-Benz Arocs 2051 AK 4x4 to uniwersalny pojazd, który został stworzony z myślą o szybkim transporcie w rolnictwie. Pod jego maską pracuje silnik OM 471 o pojemności 12,8 l, który rozwija moc 375 kW/510 KM przy 1800 obr./min. Dzięki napędowi na cztery koła pojazd bardzo dobrze radzi sobie w terenie. Jego wszechstronne wyposażenie obejmuje siodło do łączenia z naczepami samochodowymi, szeroki wybór zaczepów do maszyn rolniczych, a także WOM 1000 obr./min. Układ hydrauliczny zasilany jest pompą tłoczkową, a do współpracy z maszynami rolniczymi np. przyczepami zbierającymi, rozrzutnikami można wykorzystywać ISOBUS. Ogumienie rolnicze montowane na przedniej osi ma rozmiar 560/60 R 22,5 a z tyłu 750/45 R 22,5. 

Jak informuje producent uniwersalny pojazd Mercedes-Benz Arocs wyróżnia się niskim spalaniem ON w transporcie. W teście DLG PowerMix dotyczącym prac transportowych Arocs 2051 AK 4x4 uzyskał najniższe spalanie wśród wszystkich testowanych do tej pory pojazdów i ciągników rolniczych. Producent podaje, że spalanie ON jest o 23% niższe niż średnia dla sprzętu testowanego do tej pory. Pomiarów dokonano z trzyosiową przyczepą o DMC 24 t z prędkością 40, 50 i 60 km/h. 

Fot. firmowe

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii