Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ursus SA sprzedaje akcje Ursus Bus

09.01.2019

Drukuj

Ursus SA sprzedaje akcje Ursus Bus

Artykuł dostępny

Umowa zakłada sprzedaż wszystkich akcji Ursus Bus, które są w posiadaniu Ursus SA. Nabywcą udziałów ma być spółka PG Energy Capital Management z Warszawy. Kupujący zobowiązał się zapłacić za akcje 34 – 34,5 mln złotych. Umowa ma wejść w życie do 31 marca br. jeśli zostanie spełnionych kilka warunków. Po pierwsze Ursus musi uzyskać zgodę sędziego komisarza na sprzedaż akcji Ursus BUS. Po drugie zgodę na przejecie spółki ma wyrazić także mBank. Warunkiem jest przejęcie przez nowego właściciela wszystkich długów Ursusa wobec mBank, czym zostanie rozliczona cena akcji.
Sytuacja spółki Ursus Bus w ub. r. nie była najlepsza. Straty spółki za trzy kwartały 2018 r. wynosiły 15 mln zł. Rok 2017 spółka Ursus Bus zamknęła rok ze stratą 11 mln zł. 
Nowy inwestor znany jest z inwestycji w spółki z branży energetycznej. PG Energy Capital Management informuje, ze zamierza rozwijać produkcję autobusów w tym pojazdów elektrycznych, które są w kręgu zainteresowań wielu europejskich miast.

r e k l a m a

Ursus S.A. ma nowego prezesa
Problemy Ursusa

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii