Ursus wkracza do Namibii

Ursus wkracza do Namibii

Na stoisku Ursusa na Agrotechu pojawiło się kilka nowości. Jednak najważniejszą informacją dnia było podpisanie umowy o współpracy między Ursusem a spółką Dobre Holdings z Republiki Namibii.

r e k l a m a

Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania, a także autobusów i pojazdów specjalnych. To ugruntowanie pozycji polskiego producenta traktorów jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A., wskazał też, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynkach międzynarodowych.
Ursus i Dobre Holdings zamierzają wspólnie prowadzić działania mające na celu rozwój, produkcję podzespołów, sprzedaż, dystrybucję, serwis i marketing wyrobów polskiej firmy na rynku Republiki Namibii i innych rynkach afrykańskich.

Spółka Ursus od 2013 r. działa w Etiopii, gdzie jest postrzegany jako rzetelny partner biznesowy. To pozwala firmie uczestniczyć w pozytywnych zmianach zachodzących w Afryce i wspierać tamtejsze rynki w rozwoju. 
Ursus należy do czołówki polskich eksporterów w Afryce, gdzie zawarł kontrakty na kwotę ok. 140 mln USD. Główne afrykańskie rynki, na których dziś działa polska spółka to Etiopia i Tanzania.
oprac. jj

Fot. Twardowski

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii