Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Wielka akcja wymiany osłon wałów przegubowo-teleskopowych

Obrazek

Podczas przeprowadzonej na terenie dziesięciu wielkopolskich powiatów wspólnej akcji Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wymieniono w tym roku prawie tysiąc osłon w dostarczonych przez rolników wałach przegubowo-teleskopowych.

Karol Pomeranek26 listopada 2022, 12:59

„Akcja ma wymiar nie tylko praktyczny ale także edukacyjny”

Jak objaśnia Michał Pawliczuk, kierownik rawickiego biura WIR, wymiana osłon już od kilku miesięcy odbywa się na terenie warsztatów przy szkołach kształcących w kierunkach rolniczych. W ramach akcji wymieniane są osłony wałów będących na wyposażeniu szkół oraz gospodarstw indywidualnych. Z powyższej oferty mogą skorzystać rolnicy pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia się do biura powiatowego WIR oraz późniejszego stawienia się wraz z wałem przegubowo-teleskopowym w wyznaczonym przez organizatorów miejscu.

– Akcja ma wymiar nie tylko praktyczny ale także edukacyjny. Przy okazji realizacji tego projektu, oprócz wymiany osłon, popularyzowane są zasady bezpieczniej pracy przy obsłudze maszyn rolniczych. Uczestnicy akcji otrzymują ulotki informacyjne wydane przez PIP i izbową spółkę ROL-WIR, zawierające zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie – tłumaczy kierownik Pawliczuk. 

Inauguracja akcji w powiecie wolsztyńskim

Przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rolniczej informuje, iż inauguracja tegorocznej edycji akcji miała miejsce tuż przed wakacjami w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych imienia Hipolita Cegielskiego w Powodowie w powiecie wolsztyńskim.

W późniejszym czasie osłony wymieniano jeszcze w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych im. Synów Pułku w Lesznie, Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie, Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach, Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie, Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu, jak również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu czy Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach.

W najbliższym czasie przedsięwzięcie będzie realizowane w kolejnych powiatach. Jesteś zainteresowany wymianą osłony? Adresy biur powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej znajdziesz TUTAJ

Akcję wspiera Państwowa Inspekcja Pracy

Jak zaznacza kier. Pawliczuk, szkoły kształcące w kierunkach rolniczych, gdzie realizowana jest akcja wymiany osłon dostarczonych przez rolników wałów przegubowo-teleskopowych, to szkoły, z którymi WIR zawarła wcześniej stosowne porozumienia o współpracy. 
– Porozumienia odnoszą się do zadań związanych z kształceniem uczniów w zawodach rolniczych, ale także do realizacji inicjatyw odnoszących się do bezpieczeństwa pracy w rolnictwie. W tym zakresie akcje wspiera także inspekcja pracy. Przedstawiciele PIP biorą udział w poszczególnych spotkaniach i zwracają uwagę na konieczność przestrzegania zasad prawidłowej obsługi maszyn i urządzeń rolniczych – dodaje szef rawickiego biura Izby.
źródło: Wielkopolska Izba Rolnicza
fot.: Wielkopolska Izba Rolnicza


1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)