Wielozadaniowy dron dla rolnictwa

Wielozadaniowy dron dla rolnictwa

Mapę pola o powierzchni 30 ha można wykonać podczas jednego lotu nowego drona Bluegrass firmy Parrot.

r e k l a m a

Czterosilnikowy model waży zaledwie 1,9 kg, wyposażony jest w m.in. kamerę nagrywającą w jakości Full HD i skaner powierzchni pola. Zainstalowany w urządzeniu akumulator pozwala na ok. 25 minut lotu. Producent oferuje zestaw trzech baterii. Pokładowy komputer umożliwia autonomiczny start, lot i lądowanie drona. Niewielki quadrocopter zaprojektowano do zastosowania w rolnictwie. Może monitorować uprawy, stada zwierząt czy nadzorować infrastrukturę gospodarstwa. W tym celu można zlecić prace automatyczną lub w trybie ręcznym.

W przedniej części korpusu drona umieszczona jest 14 MP kamera nagrywająca materiały wideo o rozdzielczości Full HD. Czujnik Parrot Sequoia montowany jest w dolnej części korpusu. Za pomocą pięciu kamer może mapować teren znajdujący się bezpośrednio pod dronem. Bluegrass rozróżnia gatunki uprawianych roślin, analizować ich stan pod kątem zagęszczenia, wysokości, zachwaszczenia czy zagrożeń chorobami. Badanie warunków oświetleniowych na monitorowanym obszarze jest możliwe dzięki czujnikowi natężenia światła. Zebrane dane, np. o stanie upraw można opracować za pomocą oprogramowania Airnov First+. Dron umożliwia przesyłanie danych do tabletu lub smartfona, dzięki czemu film może być w czasie rzeczywistym oglądany przez pilota. Dron Bluegrass kosztuje 26 tys. zł.
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii