Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Wpadł do studni. Temperatura jego ciała spadła do 24 stopni!

06.03.2018

Drukuj

Wpadł do studni. Temperatura jego ciała spadła do 24 stopni!

Artykuł dostępny

W dniu 2 marca 2018 roku dyżurni sieradzkiej policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Warta, w studni uwięziony jest mężczyzna. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali zgromadzonych wokół studni sąsiadów i brata poszkodowanego.
 
Zebrani próbowali wyciągnąć 53-latka znajdującego się w studni. Poszkodowany miał wokół rąk zaciągnięty sznurek, którego drugi koniec był przywiązany do ładowacza czołowego ciągnika. Tym sposobem udało się go podnieść na tyle, żeby się nie utopił, ale i tak do połowy był zanurzony w lodowatej wodzie. Znajomi twierdzili, że mimo prób nie byli w stanie wyciągnąć 53-latka, który ważył ponad 100 kg. Uniemożliwiała to odległość ponad 2 m dzieląca krawędź studni od lustra wody.
 
Uwięziony mężczyzna bardzo szybko tracił siły na zimnie. Reagował na komunikaty, ale nie był w stanie nawiązać rozmowy. Groziło mu wychłodzenie organizmu. Jego życie było zagrożone. Policjanci polecili właścicielowi ciągnika, aby wsiadł za kierownicę i powoli zaczął podnosić łyżkę ładowacza nie dopuszczając do zerwania sznurka. Funkcjonariuszom udało się chwycić wyziębionego 53-latka za ubranie i wspólnymi siłami wyciągnąć ze studni.
 
Chwilę po uwolnieniu mężczyzny na miejsce przybyło pogotowie. Okazało się, że temperatura jego ciała spadła do 24 st. C. W stanie hipotermii został przewieziony do sieradzkiego szpitala.

r e k l a m aNa podst. KPP Sieradz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wyrok na dym z komina sąsiada

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii