Wszechstronna kombinacja Pöttingera

Wszechstronna kombinacja Pöttingera

Firma Pöttinger, znana głównie z produkcji maszyn zielonkowych, coraz śmielej radzi sobie na rynku sprzętu uprawowego. Jedną z ciekawszych maszyn jest zestaw składający się z borny wirnikowej Lion 3002 i nabudowanego siewnika Areosem ADD 3002 z możliwością wysiewu kukurydzy.

r e k l a m a

Zestaw sprawdziliśmy podczas jesiennych siewów. Wysiewaliśmy pszenicę pszenżyto i żyto. Choć termin siewu kukurydzy był nieodpowiedni, sprawdziliśmy czy faktycznie możliwy jest siew z zachowaniem właściwych parametrów dla uprawy tej rośliny.

Za uprawę gleby odpowiedzialna była wirnikowa brona, której maksymalna głębokość pracy wynosi aż 28 cm. Najciekawszy w całym zestawie jest jednak siewnik. Jak wspomniano umożliwia on siew nie tylko zbóż i rzepaku, ale także kukurydzy. Maszyna wyposażona była w 4 aparaty wysiewające kukurydze, które napędzane są hydraulicznie.

Zbiornik siewnika jest dzielony na 3 części. W dwóch skrajnych zasypywane są żółte nasiona, w środkowej nawóz. Składniki odżywcze palikowane są przez dwie redlice ulokowane w najbliższej odległości od redlicy wysiewającej ziarniaki. Do nadzorowania parametrów pracy zestawy służy sterownik działający w standardzie ISOBUS.  pt

Więcej ciekawych informacji oraz szczegółowe wyniki naszego testu znajdziecie Państwo w styczniowym numerze top agrar Polska na stronie 112.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii