Za dużo obornika? Mamy na to sposób

Za dużo obornika? Mamy na to sposób

Duża produkcja zwierzęca w większości przypadków wiąże się z tysiącami to obornika, które w krótkim czasie trzeba wywieźć na pole. Może warto wtedy zainwestować w wysokowydajny rozrzutnik?

r e k l a m a

Pomocą dla rolników i usługodawców, którzy muszą zwiększyć wydajność nawożenia organicznego może być nowa gama rozrzutników obornika zaprezentowana przez firmę Pichon. Producent uzupełnia swoją ofertę rozrzutników serii Muck Master o nowe modele z szeroką skrzynią – seria ML.

Na rynku pojawiły się aż cztery nowe rozrzutniki o pojemności załadunkowej od 21 m3 do 34 m3. Co ważne, wszystkie modele są w pełni ocynkowane, co jak podkreśla producent wpływa na dłuższą wytrzymałość i odporność elementów konstrukcyjnych na korozję. Nowa gama rozrzutników wyposażona jest w tandemowy lub tridemowy układ jezdny. Inżynierowie firmy Pichon nie zapomnieli o możliwości doposażenia maszyny w osprzęt do precyzyjnego rozrzucania obornika i innych form nawozu stałego. Wprowadzane modele są wyposażone w podwójne wałki pionowe o średnicy 1035 mm. Rolnik może tu wybrać między dwoma różnymi wysokościami wałków: 1,70 i 1,90 m. Specjalny adapter z obracającymi się łopatkami jest dostępny również z dyskami o średnicy 750mm. Taki osprzęt pozwala rozrzucać lżejsze materiały nawet do 24 m szerokości – to duży plus, zwłaszcza na większych areałach.

Modele ML mogą być również wyposażone w ruchomą ścianę (napędzaną przez łańcuch w podłodze), która czyści boki skrzyni i zapewnia równomierne rozłożenie materiału konsekwentnie podając materiał do wałków. Kolejną możliwością doposażenia jest zestaw do kiszonki, zawiera on duże drzwi hydrauliczne o objętości 5 m3,które zastępują tylny adapter i ścianę. 

Ponadto cała seria rozrzutników obornik a ML mogą być wyposażone w nowy kontroler szybkości aplikacji oraz w wagę, a także mogą być sterowane za pośrednictwem ISOBUS.

 

Fot. firmowe

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii