Zobacz co będziesz mógł kupić od 1 września?

Zobacz co będziesz mógł kupić od 1 września?

Premierowy pokaz kombajnu New Holland, który zapowiada nowe serie CX5 i CX6 z pięcioma lub sześcioma klawiszami. 1 września rusza sprzedaż tych modeli.

r e k l a m a

Na początku sierpnia w okolicach Legnicy New Holland pokazał nowy kombajn CX6.80. Współorganizatorem premierowej prezentacji modeli z serii CX5 i CX6 była firma Agrohandel, diler tej marki. W trakcie zbioru pszenicy mogliśmy zobaczyć, jak zoptymalizować pracę kombajnu, wykorzystując nowe rozwiązania.

Układ Opti-Thresh pozwala dostosować parametry robocze do stopnia dojrzałości zbóż i wielkości przerobu przez zmianę położenia tylnej części klepiska. Układ Multi-Thresh przydaje się podczas zbioru różnych odmian zbóż przy różnej ich wilgotności. Zastosowane rozwiązania pozwalają na sprawne przejście ze zbioru jednego gatunku roślin na inny, co ma istotne znaczenie w nasiennictwie.

Nowe serie CX5 i CX6 obejmują maszyny z pięcioma lub sześcioma klawiszami. Wysoką wydajność i czystość ziarna uzyskuje się dzięki systemowi omłotu z czterema bębnami i kaskadowemu systemowi czyszczącemu Triple-Clean, który zwiększa skuteczność czyszczenia na koszu sitowym nawet o 15%. Na terenach pagórkowatych przydaje się samopoziomujący kosz sitowy Smart Sieve i układ Autofloat, który ułatwia pracę na nierównych polach.

Mogliśmy się przekonać, że nowa kabina Harvest Suite Deluxe oferuje wysoki komfort pracy podczas żniw. Jej kubatura wynosi 3,7 m3 a przeszklona powierzchnia 6,3 m2, to o 7% więcej niż w poprzednich modelach. Wyposażono ją w nowy, wygodny fotel z pneumatyczną amortyzacją i boczną konsolą sterowania. Poziom hałasu w jej wnętrzu wynosi zaledwie 73 dB(A). Dało się to odczuć po zamknięciu drzwi.

W kombajnach CX5 i CX6 są silniki firmy FPT Industrial - Cursor 9 i NEF, wykorzystujące technologię ECOBlue HI-eSCR, aby spełnić wymagania normy Tier 4B. Zastosowane rozwiązania pozwalają na czystszą pracę jednostek napędowych, lepsze osiągi i większą oszczędność paliwa.

Na pagórkowatych polach pracowały też ciągniki: T6.165, T7.315, T7, T7.165S i prasa Roll-Belt 150 Crop-Cutter. Mieliśmy też okazję sprawdzić funkcjonowanie systemu rolnictwa precyzyjnego PLM.
oprac. jj

Fot. Józefowicz
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii