Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Artur Kozera: odmianami Rapool obsiane 2,5 miliona ha w Europie

Obrazek

Jednym z gości VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu był Artur Kozera z firmy Rapool. Z ekspertem rozmawiał red. Janusz Biernacki. Jaki jest potencjał tego potężnego gracza na europejskim rynku?

Karol Pomeranek18 grudnia 2022, 12:30
Janusz Biernacki: Rzepak to niewątpliwie jedna z ważniejszych upraw gospodarczych świata, o czym świadczy chociażby jej wielomilionowy areał czy wielomilionowe zbiory. Jakim potencjałem dysponuje firma Rapool? 

Artur Kozera: Firma Rapool to są trzy duże europejskie hodowle. To jest hodowla NPZ Lembke, druga hodowla to DSV, a trzecia hodowla to von Borries-Eckendorf. Na dzień dzisiejszy dysponujemy 13 stacjami doświadczalno-hodowlanymi na terenie Europy. Dwie takie stacje mamy zlokalizowane w Polsce. Jedna w okolicach Kościana druga w pod Gostyniem. Korzystając z okazji chciałbym się pochwalić, że w Gostyniu otwieramy w tym roku całkowicie nową stację (NPZ Lembke). Cała nasza baza, która służy hodowli, obejmuje aktualnie powyżej 250 tysięcy poletek doświadczalnych. Dodam jeszcze, iż w bieżącym sezonie wegetacyjnym w Europie naszymi odmianami obsianych jest około 2,5 miliona hektarów gruntów ornych. 

Obejrzyj koniecznie cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)