Arylex – nowa substancja czynna w ofercie DowAgro

Arylex – nowa substancja czynna w ofercie DowAgro

Arylex to nowa substancja czynna przeznaczona do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach. Można ją bezpiecznie stosować w zbożach ozimych i jarych, od wczesnych faz rozwojowych, do późnych stadiów wzrostu.

r e k l a m a

Arylex jako pierwszy przedstawiciel nowej formy chemicznej – arylpicolinates – należy do grupy O wg klasyfikacji HRAC. Zdaniem ekspertów firmy DowAgro, reprezentuje nową generację sposobu działania, jest bezpieczny dla upraw, skuteczny i elastyczny w stosowaniu. Po pobraniu przez liście i korzenie chwastów wrażliwych, cząsteczki Arylex są transportowane przez układ naczyniowy, gromadząc się w stożkach wzrostu roślin.
Cząsteczki Arylex są szybko wchłaniane do komórek rośliny, gdzie naśladują naturalne hormony poprzez wiązanie ich z określonymi receptorami auksyn w jądrze komórki. Proces ten uruchamia rozkład białek, które normalnie stabilizują geny regulowane auksyną. Bez tej grupy białek, geny regulowane auksyną włączają się, powodując niekontrolowany rozwój chwastów. Po kilku godzinach tracą one normalną funkcję wzrostu, a wyniszczenie następuje w kilka tygodni po zabiegu.
Uzupełnienie herbicydu sejfnerem (substancją eliminującą fitotoksyczność środka ochrony roślin), zwiększa zdolność zbóż do przemiany produktu, zapewniając tym samym selektywność i bezpieczeństwo upraw polowych.
Źródło:www.arylex.eu

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii