Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Bayer: trudne wyzwania przed firmami

Realia są takie, że uprawa i ochrona roślin jest coraz trudniejsza, chociażby ze względu na uszczuplającą się pulę substancji czynnych możliwych do zastosowania. Firmy mają zatem nad czym myśleć.

Karol BujoczekJacek Daleszyński30 maja 2023, 09:00
– Musimy wsłuchiwać się o problemy rolników i tworzyć konkretne rozwiązania, a nie pojedyncze produkty. Zaczynamy więc od nasion, np. rzepaku przez program ochrony, a wszystko spinamy szeroko pojętym rolnictwem cyfrowym – mówiła podczas konferencji polowej Iwona Krych, dyrektor marketingu Crop Science w firmie Bayer. Firma pokazała różny poziom intensywności ochrony np. pszenicy, by zachować opłacalność uprawy przy dramatycznie szybko spadających cenach płodów rolnych. Można było zobaczyć technologię fungicydową dwu i trzyzabiegową, które mają sprawdzać się w każdych warunkach, a na plantacjach o mniejszej intensywności uprawy dodatkowo trzymać koszty w ryzach.
Iwona Krych zwróciła uwagę, że w realiach coraz większych obostrzeń prawnych i ograniczeń trzeba będzie się mocno skupić na wyborze odpowiedniej odmiany, agrotechniki i ochrony dedykowanej właśnie konkretnej odmianie właśnie. Dlatego firma oferuje m.in. odmianę DK Excited dla bardziej wymagających rolników, a dla chcących trochę oszczędniej podejść do uprawy rzepaku np. odmianę DK Sephor o ograniczonej biomasie.


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)