Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

17.03.2018

Drukuj

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Artykuł płatny

W trakcie zimy wyparowanie wody na polach jest śladowe, można więc było liczyć tylko na naturalne odpłynięcie i wsiąknięcie jej w głąb profilu glebowego, jednak proces ten trwał zbyt długo. Rośliny wymarły z powodu braku powietrza i gnicia korzeni. Na te kwatery będzie można ponadto wjechać najpóźniej ze sprzętem uprawowym i siewnym.

Co zatem można na tych zdegradowanych stanowiskach wysiać? Na początku należy sprawdzić, jakie herbicydy były użyte na wymarłe rośliny i jakimi sankcjami dotyczącym następstwa roślin są obwarowane. Po niektórych środkach wystarczy bowiem płytka uprawa przedsiewna, a po niektórych orka i pełny zestaw uprawek gleby. Więcej na ten temat – patrz tabele.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - zaloguj się. Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Bezpłatnie z prenumeratą

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii