Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Czy można hodować rośliny w kosmosie? Francuzi budują kosmiczną farmę

Obrazek

Francuski startup Interstellar Lab zaprezentował pierwszy prototyp modułu kosmicznego do uprawy roślin w kosmosie.

Maryia Khamiuk11 października 2022, 14:24
Jak podaje serwis 20minutes.fr, rośliny będą uprawiane wewnątrz farmy na powierzchni 55 m2, a ziemię zastąpi specjalna pożywka wzbogacona w tlen. Zakłada się, że system będzie w stanie pracować autonomicznie bez integracji człowieka.

Podstawa modułu-farmy wykonana jest z materiałów kompozytowych, które są stosowane na przykład do kadłubów łodzi. Pozostałe elementy wykonane są z dmuchanej i przezroczystej membrany. Farma posiada nogi, które pozwolą w łatwy sposób zamocować ją na powierzchni Księżyca lub Marsa.


BioPod ma 7 metrów wysokości, 10 metrów długości i 6 metrów szerokości. Prototypowa farma zasilana jest z sieci energetycznej, jednak w przyszłości programiści zamierzają uczynić system całkowicie autonomicznym i zainstalować na module przenośny system wytwarzania energii.


Startup planuje zakończyć prace na farmie kosmicznej do 2027 roku.

oprac. mkha

źródło: 20minutes.fr, fot. InterstellarLab/Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Maryia Khamiuk
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)