Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Dni Słonecznika 2022 pod Namysłowem

Prawie w całej Polsce widzimy na polach nową/starą uprawę – słonecznik. Według danych ARiMR rolnicy zgłosili w tym roku do dopłat łącznie prawie 65 tys. ha! Jest to wielkość znacznie wyższa od promowanej od dekady soi (48 tys. ha) i dorównuje wielu innym gatunkom (np. lucernie mieszańcowej, pszenżytu jaremu).

Tomasz Czubiński11 sierpnia 2022, 18:20

Słonecznik, dotychczas znany głownie z ogródków, zagościł na polach produkcyjnych. Wielu rolników dopiero uczy się jego uprawy. Wielu chciałoby poprawić jego technologię. Jeszcze inni chcieliby podpatrzeć, jak zachowują się w naszych warunkach odmiany. Zapraszamy na Dni słonecznika 2022 do Wojciechowa koło Namysłowa.

Na imprezę zaprasza Agro-Team Dariusz Klusko wraz z Partnerami. Będzie ona miała miejsce 9 września 2022 r., a początek przewidziany jest na godz. 11.00. Na imprezie m.in.:

  • zobaczymy kolekcję aż 62 odmian słonecznika z 13 firm nasiennych;
  • będzie okazja do rozmów z hodowcami i specjalistami z branży;
  • wysłuchamy wykładu pt. "Uprawa słonecznika w pigułce - od siewu do zbioru";
  • będzie też miał miejsce wykład doktora Łukasza Sobiecha z UP w Poznaniu na temat odchwaszczania słonecznika;
  • odbędzie się pokaz maszyn do uprawy i siew, a przede wszystkim prezentacja różnych przystawek do zbioru słonecznika;

Na koniec przewidziany jest poczęstunek.

Pan Dariusz Klusko zaprasza wszystkich sympatyków słonecznika oraz osoby, które chcą dopiero zaprzyjaźnić się z tą rośliną. Wstęp wolny.
Zobacz zaproszenie Pana Dariusza.

tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)