Drony z kruszynkiem nad kukurydzą

Drony z kruszynkiem nad kukurydzą

Od wielu już lat omacnica prosowianka stała się powszechnym i uciążliwym szkodnikiem upraw kukurydzy, także jej formy cukrowej. Zwalczanie tego szkodnika jest trudne, gdyż nalot motyli nocnych i późniejszy wylęg larw odbywa się w okresie pełnego wzrostu roślin.

r e k l a m a

Ochrona w pełni wyrośniętych plantacji kukurydzy przeciwko omacnicy prosowiance może być wykonywana m.in. przez ręczne rozkładanie kopert z larwami kruszynka lub przy pomocy insektycydów dozowanych przez opryskiwacze szczudłowe, zwykle w formie zabiegów usługowych.

Jednym z nowych sposobów jej zwalczania jest wykorzystanie dronów z dozownikiem larw kruszynka – pożytecznej drobnej błonkówki, której larwy żerują i rozwijają się w jajach wielu motyli. Agrodron Corn (UAV) – to system precyzyjnej aplikacji larw kruszynka (Trichogramma) przy pomocy bezzałogowego statku latającego niskiego pułapu (UAV). Technologię tę będzie można poznać na tegorocznych targach Polagra Premiery na stoisku firmy Agrotechnology.
[bie]
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii