Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Czy dystrybutorzy Grupy Azoty informują o cenach nawozów?

Obrazek

Jak wynika z informacji przysłanej z Grupy Azoty firma apeluje do swoich (autoryzowanych) dystrybutorów o wsparcie polskich rolników i zabezpieczenie popytu na nawozy oraz o informowaniu ich o cenach.

Tomasz Czubiński18 października 2021, 09:04

 

Szalejące ceny nawozów są tematem, który dominuje ostatnio w rozmowach między rolnikami. Podwyżki cen jakich jesteśmy świadkami nie miały miejsca w ciągu ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że Grupa Azoty, jako największy w tym rejonie Europy producent nawozów jest pod bacznym okiem rolników.

Grupa Azoty zaapelowała do autoryzowanych dystrybutorów nawozów o aktywną współpracę z grupami producenckimi, spółdzielniami oraz grupami rolników w celu zapewnienia oczekiwanej dostępności do nawozów na rynku krajowym. Spółka apeluje do nich o pilną analizę strumienia sprzedaży nawozów, tak aby w pierwszej kolejności zabezpieczone zostały potrzeby zakupowe polskich rolników.

Pełna lista dystrybutorów nawozów znajduje się na stronie www.grupaazoty.com. Znajdziemy tam ponad 70 przedsiębiorstw w różnych rejonów kraju. Jak informuje Grupa Azoty, niektórzy z nich podjęli decyzję o publikacji na swoich stronach internetowych aktualnych cenników oraz pozostają do dyspozycji rolników pod wskazanymi przez siebie numerami telefonów.

Sprawdziliśmy!
W przypadku nielicznych firm, takie ceny można znaleźć na ich stronach internetowych w zakładce dotyczącej ofert, gdzie takich cen należałoby się spodziewać. Jeśli informacja jest, to najczęściej z klauzulą o tym, że nie jest to oferta handlowa, a jedynie ma charakter informacyjny. Temu akurat nie ma co się dziwić w obecnej sytuacji. Chwała nielicznym firmom i za to! Większość z przedsiębiorstw jednak takich cen bezpośrednio jeszcze nie podaje lub ewentualnie ma je ukryte dla klientów po zalogowaniu (stan na poniedziałek, 18 października 2021 r. godz. 9.30). Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni i apel Grupy Azoty nie pozostanie bez echa. Ceny nawozów są za to zawsze dostępne w informacji telefonicznej.

Ponadto Grupa Azoty informuje o decyzji dotyczącej ograniczenia eksportu w celu zaspokojenia rosnących potrzeb na naszym rynku. To co jest kierowane za granicę wynika z zawartych wcześniej kontraktów. Z drugiej strony Grupa Azoty nie ma kontroli nad ekspertem nawozów przez firmy, które już nabyły towar. W informacji prasowej GA czytamy, że „w ostatnim czasie, w mediach społecznościowych przedstawiane są nawozy przygotowane w centrach logistycznych do transportu za granicę. Produkty te są własnością innych firm, które sprzedając nawozy za granicę, uzyskują wyższe marże niż na rynku polskim, ponieważ część producentów europejskich zatrzymała lub istotnie ograniczyła produkcję. W konsekwencji poziom cen na tamtych rynkach jest wyższy niż w Polsce.

Grupa Azoty podkreśla, że jest obecnie jedną z nielicznych firm w Europie, która pomimo historycznie wysokich cen gazu, nie wstrzymała lub istotnie nie ograniczyła produkcji.

 tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)