Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Dzień Porzeczek i Malin w Masłowicach. Zobacz film!

Solidna dawka wiedzy, duża frekwencja i piękna pogoda sprawiły, że tegoroczny dzień malin i porzeczek możemy uznać za wyjątkowo udany. Mimo epidemii koronawirusa uczestnicy dopisali, a organizatorzy w pełni zadbali o ich bezpieczeństwo. 

Kamila Szałaj17 lipca 2020, 10:57

Spotkanie, wzorem lat ubiegłych zostało zorganizowane przez redakcję miesięcznika WiOM Warzywa i Owoce Miękkie (wydawnictwo PWR) w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Masłowicach koło Wielunia. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Na masłowickich poletkach doświadczalnych znajduje się bowiem największa w Polsce kolekcja odmian malin, porzeczek i truskawek. Jagodowy raj zajmuje tu aż 80 ha. W kolekcji jest aktualnie 130 odmian porzeczki czarnej, 42 odmiany czerwonej i 18 – białej. Natomiast odmian malin tradycyjnych jest 110 i 20 powtarzających owocowanie. 


Goście mieli także okazję do zdobycia cennej wiedzy. Z zainteresowaniem wysłuchali wykładu dr Agnieszki Orzeł z Hodowli Roślin Jagodowych Niwa na temat kierunków hodowli i uprawy malin. Niestety, niska opłacalność produkcji tych owoców zmusza plantatorów do poszukiwania nowych rozwiązań. 


Więcej na temat Dnia Porzeczek i Malin dowiecie się z filmu. Zapraszamy do oglądania!
Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)