Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Elektroniczny przewodnik ziemniaczany

Obrazek

Lustrując uprawy ziemniaka nie trudno napotkać chore, czy uszkodzone przez szkodniki rośliny. Zwykle chcemy też szybko zdemaskować sprawcę. W tym celu można skorzystać z elektronicznego przewodnika.

Janusz Biernacki7 lipca 2018, 07:37
Rozwiązanie rozszyfrowujące agrofaga oferuje rolnikom firma Belchim na swojej stronie internetowej, w zakładce „Przewodnik ziemniaczany”. Klikając na tę ikonę otwiera się okno z rozszerzeniem objawów nalistnych czy na bulwach, powodowanych przez najważniejsze patogeny, szkodniki, czy anomalie fizjologiczne.

W kolejnych odsłonach przewodnika mamy do wyboru kilku potencjalnych sprawców zmian i uszkodzeń uprawy. Dla objawów nalistnych mogą to być: bakterie, grzyby, wirusy, szkodniki, nicienie. Na bulwach opcja ta rozszerzona jest także o objawy fizjologiczne, np. pouderzeniowe ciemnienie miąższu, pustowatość bulw, wewnętrzne kiełkowanie, zgnilizna części przystolonowej oraz szkody powodowane przez ślimaki.

Dodatkowo każdy z rozpoznanych sprawców ma opis przyczyn, objawów czy postać intruza, a znając sprawcę – łatwiej znaleźć precyzyjny środek zaradczy.
Źródło: www.belchim.pl
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)