Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Fosfor: niezbędny składnik dla każdej rośliny. Agrii Start Realese od Agrii Polska.

Fosfor odpowiada przede wszystkim za budowę silnego korzenia, który będzie w stanie dostarczyć roślinie wody z głębszych warstw w przypadku okresowych jej niedoborów. Jest słabo mobilnym składnikiem w glebie, więc ważne jest, aby znajdował się w całej strefie korzeniowej. Dostarczyć go tam możemy oczywiście w postaci nawozów mineralnych, ale też naturalnych. Dobrym sposobem jest zlokalizowane nawożenie, które realizujemy np. podczas siewu niektórych roślin, jak chociażby kukurydzy.

Jacek Daleszyński26 kwietnia 2023, 09:30

Oprócz nawożenia są też inne sposoby, które mogą pomóc w zwiększeniu ilości dostępnego fosforu w glebie. Agrii Start Release to produkt, który naturalnie uwalnia uwsteczniony fosfor w glebie. Dodatkowo ASR chroni fosfor przed jego uwstecznianiem, który aplikujemy w nawozach posypowych.

Innowacyjność produktu polega na tym, że możemy dostarczać fosfor tam, gdzie dostarczanie fosforu w nawozach było utrudnione, np. w uprawach trwałych jak użytkach zielonych, sady, a także w uprawie bezorkowej, gdzie istotnym problemem, jest nagromadzenie nierozpuszczalnych związków fosforu w wierzchniej warstwie gleby.

Jakie? Koniecznie obejrzyj nasz film! 


Zobacz także: Makroelementy w nawożeniu zbóż. W jakich fazach i w jakich dawkach?Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)