Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Gdzie już można wysiewać nawozy azotowe?

Obrazek

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które umożliwia wcześniejsze zastosowanie nawozów azotowych, a mianowicie już w lutym, dzięki czemu nie musimy czekać do 1 marca. W którym powiecie można już wysiewać nawozy azotowe?

Patrycja Bernat20 lutego 2023, 15:51

Mapy wraz z wykazami powiatów, w których nastąpiło przejście średniej temperatury powietrza przez wyznaczone progi, publikowane są codziennie, w okresie od 1 do ostatniego dnia lutego, na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej www.agrometeo.imgw.pl w zakładce: Kryterium wcześniejszego terminu nawożenia.

Gdzie można już wysiewać nawozy azotowe?

Według mapy, zamieszczonej na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w jednym powiecie w Polsce można już wysiewać nawozy azotowe. W województwie zachodniopomorskim, w obrębie powiatu grodzkiego Koszalin został przekroczony próg 3°C w ciągu kolejnych 5 dni.


fot. IMGW

Przypomnijmy:

Obowiązują 2 progi temperaturowe, tzn. 3°C i 5°C.

  • Pierwszy z nich, tzn. 3°C, dotyczy roślin zasianych jesienią, upraw trwałych, upraw wieloletnich i trwałych użytków zielonych,
  • a drugi, czyli 5°C dotyczy pozostałych upraw.
Zobacz także: Azot można wysiewać już w lutym, ale… szczegółowo wyjaśniamy! Pogotowie Polowe TAP


Bernat Patrycja
fot. arch. topagrar Polska


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)