Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Katastrofalny finał burz minionej doby

Obrazek

IMGW wydał wczoraj strzeżenie meteorologiczne przed gwałtownymi burzami i ulewnymi opadami deszczu w wielu rejonach kraju. Synoptycy nie mylili się. Bilans strat jest znaczny.

Janusz Biernacki8 sierpnia 2019, 14:45
Niemal 500 interwencji strażackich po burzach i nawałnicach, które przeszły wczorajszej doby nad naszym krajem, ok. 2700 gospodarstw pozbawionych jest prądu. W interwencjach ucierpiał jeden strażak, to tylko skrótowy raport rzecznika Komendy Głównej Polskiej Straży Pożarnej.

Dużo pracy, zgodnie z przewidywaniami meteorologów, strażacy mieli w województwach podkarpackim, małopolskim i zachodniopomorskim. Z kolei nad miejscowością Jodłówka-Wałki przeszła trąba powietrzna. Jej skutkiem jest 15 uszkodzonych budynków. Co najważniejsze – nie ma rannych wśród ludności [patrz mapa zagrożeń].

Wśród innych interwencji, które wymagały pomocy strażaków anomalie pogodowe, w tym silny wiatr łamał drzewa i ich gałęzie, a ulewne deszcze zalewały posesje. W pierwszej kolejności służby odblokowały zatarasowane ulice, mienie prywatne oraz wypompowywały wodę z piwnic zalanych domów i obiektów gospodarczych. Według raportu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z powodu gwałtownych zjawisk pogodowych w czwartek 2654 gospodarstw z woj. łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zostało pozbawionych prądu.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)