Niebawem Krajowe Dni Ziemniaka

Niebawem Krajowe Dni Ziemniaka

W ostatni weekend sierpnia odbędą się XXIV Krajowe Dni Ziemniaka. Po raz pierwszy impreza ta odbędzie się w Kalinowej (gm. Błaszki).

r e k l a m a

Wraz z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie do organizacji tegorocznych Krajowych Dni Ziemniaka przyłączyły się firmy z branży ziemniaka (Hodowla Roślin Kalinowa Sp. z o.o., Agrosad Sp. z o.o.), jednostki samorządu rolniczego (Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Stowarzyszenie Polski Ziemniak) oraz lokalny samorząd (Gmina i Miasto Błaszki).

XXIV Krajowe Dni Ziemniaka to wydarzenie, w trakcie którego, każdy związany z szeroko pojętą branżą ziemniaczaną znajdzie coś dla siebie. Zaprezentowane zostaną nowe odmiany ziemniaka – ponad 100 odmian w kolekcji oraz innowacyjne technologie sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz nawożenia i ochrony ziemniaka – 14 różnych programów ochrony i nawożenia.
Organizatorzy przedstawią możliwości wykorzystania w rolnictwie nowych rozwiązań technologicznych: systemów naprowadzania GPS, czy dronów skanujących pola.  A także podpowiedzą, jak unikać błędów agrotechnicznych, mających wpływ na jakość i plon bulw ziemniaka. Dodatkowo będzie można zobaczyć kolekcję ponad 30 odmian cebuli wraz z wpływem zastosowania różnych systemów nawadniania na jej plon i jakość.

W trakcie trwania targów odbywać się także będą wykłady dotyczące technologii uprawy, przechowalnictwa, odmianoznawstwa ziemniaka, a także rozwiązań marketingowych oraz przepisów prawnych.

Mini bulwy

„Ziemniak dziś i jutro” to także nowe spojrzenie na ziemniaka. W trakcie trwania XXIV Krajowych Dni Ziemniaka zaprezentowane  zostaną także „Little Potato”, czyli  mini bulwy ziemniaków – ziemniaka przyszłości.  Jest to nowoczesna technologia reprodukcji ziemniaka.
Krajowe Dni Ziemniaka odbywać się będą w dniach 26-27 sierpnia 2017 r. Pod hasłem „Ziemniak dziś i jutro”. Więcej informacji oraz szczegółowy program tego wydarzenia znajduje się na stronie: krajowedniziemniaka.pl

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii