Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>

„Niebieska rewolucja” - wyniki z polskich pól oraz jednostek naukowo-badawczych potwierdzają efektywność

Obrazek

Corteva Agriscience Poland Sp. z o.o. wraz z PUH Chemirol Sp. z o.o. w 2022 roku wprowadziły na polski rynek produkty Utrisha™ N i BlueN® zawierające bakterie Methylobacterium symbioticum SB0023/3 T, które umożliwiają roślinie pozyskiwanie azotu z powietrza.

7 lutego 2022, 11:00
Przy współpracy z polskimi placówkami badawczymi m.in. z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu zostały przeprowadzone kompleksowe badania efektywności produktu BlueN® i Utrisha™ N. Ponad kilkaset profesjonalnych badań, wykonywanych na terenie całego kraju, w różnych warunkach środowiskowych potwierdzają, że Methylobacterium symbioticum SB0023/3 T dostarcza roślinom co najmniej 30 kg azotu amonowego. W wielu doświadczeniach poziom ten był jeszcze wyższy, zależał od warunków klimatyczno-glebowych i osiągał nawet ponad 70kg N!

Wsparcie w nawożeniu azotowym

Także tysiące polskich rolników, zastosowało nowatorskie rozwiązanie mikrobiologiczne na najpopularniejszych uprawach w naszym kraju takich jak:
  • pszenica,
  • kukurydza,
  • rzepak,
  • burak cukrowy,
  • warzywa i wiele innych. 
W 2022 na polskich polach masowo sprawdzono i potwierdzono efektywność Methylobacterium symbioticum SB0023/3 T w praktyce. Innowacyjne rozwiązanie okazało się wsparciem w nawożeniu azotowym. W najważniejszych uprawach, w trudnym sezonie, uzyskano bardzo dobre plony. Przy użyciu BlueN® osiągnięto także Rekord Polski w uprawie buraka cukrowego - 112,11 t/ha o polaryzacji 16% plon. 
BlueN® i Utrisha™ N otworzyły drzwi do wysokiego i dobrej jakości plonu dzięki zastosowaniu mikrobiologii w polskim rolnictwie. 

Więcej informacji o korzyściach wynikających z działania znajdziesz na www.bluen.info oraz www.corteva.pl


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)