Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Nowa broń przeciwko owadom

Obrazek

Nowe substancje czynne w ochronie roślin nie pojawiają się zbyt często. Każda zatem uzupełniająca powiększające się braki w rejestrze jest niemal na wagę złota.

Jacek Daleszyński31 grudnia 2021, 08:00
Syngenta wprowadza na rynek nową substancję owadobójczą o handlowej nazwie Plinazolin. Substancja należy do grupy IRAC 30 i charakteryzuje się nowym mechanizmem działania. Będzie sprzedawana w pierwszej kolejności w Argentynie, w preparacie o nazwie Virantra. Docelowo jednak ma się znaleźć na rynku w 40 krajach i łącznie ponad 40 uprawach, m.in. kukurydzy, soi, ryżu, bawełnie, warzywach i owocach. Rejestracja produktów nastąpi w ciągu najbliższych 2–5 lat.

Jak podaje Syngenta, substancja ma być przede wszystkim skuteczna w zwalczaniu szkodników, które uodparniają się na obecne i nierzadko starsze już substancje. Ma być istotnym elementem strategii antyodpornościowej szkodników. Substancja ma być stabilna w warunkach silnego nasłonecznienia i wyjątkowo odporna na zmywanie przez deszcz, co ma wydłużać jej działanie. Zapewnić ma to mniejszą liczbę zabiegów, co jest ważnym elementem ochrony środowiska.

Plinazolin ma zwalczać wiele gatunków szkodników z różnych grup, m.in. pluskwiaków, roztoczy, muchówek, chrząszczy, wciornastków, czy formy szczególnie szkodliwe, np. gąsienice.

jd


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)