Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Odchwaszczanie po indyjsku

Obrazek

Na europejskim podwórku coraz więcej obostrzeń, jeśli chodzi o stosowanie substancji czynnych różnych środków ochrony roślin. Z rejestru wypadają substancje niemal ze wszystkich grup preparatów.

Jacek Daleszyński25 lutego 2021, 18:00
Reszta świata jednak nie działa aż tak stanowczo, a wręcz rozbudowuje sieć fabryk, produkujących środki ochrony roślin. Przykładem są Indie i Grupa Hemani, która w stanie Gujarat, w strefie przemysłowej Sayakha (na środkowym zachodzie kraju) we wrześniu tego roku uruchomi nowy zakład o miesięcznej wydajności 200 t. Produkowane w nim będą m.in. metrybuzyna (1,2 tys. t rocznie), prosulfokarb (5 tys. t rocznie), a także metamitron i dikamba. Wszystkie substancje znane są także na naszym rynku. Kompleks przemysłowy, w którym wciąż buduje się zakład, nastawiony jest przede wszystkim na produkcję herbicydów. Ciekawostką jest fakt, że Grupa Hemani niedaleko kompleksu Sayakha, jednak nieco dalej na zachód, na wybrzeżu, posiada zakład, który czyni z firmy największego światowego producenta pyretroidów.

jd, Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)