Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Odmiany mieszańcowe zbóż

Obrazek

Do niedawna wśród zbóż mieszańcowych dostępne były tylko odmiany żyta. Kilka lat temu pojawiły się na rynku odmiany hybrydowego jęczmienia ozimego, a teraz pszenicy ozimej. Trwają prace nad skomercjalizowaniem odmian pszenżyta hybrydowego.

Tomasz Czubiński8 lipca 2021, 12:23

Ponieważ materiał siewny mieszańców jest droższy, to technologia ich uprawy powinna być bardziej staranna. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na normie siewu. Jednak niesie to za sobą kolejne wymagania, których efektem będzie wyższy plon, nawet na słabszych stanowiskach.

Wymagania te to m.in. uprawa przedsiewna, termin siewu, a także konieczność prowadzenia jesiennej ochrony, o ile jest ona wskazana. Warto zapoznać się z doświadczeniami rolników z uprawą odmian mieszańcowych – do pszenicy, przez jęczmień aż do żyta. Reportaże znajdziesz w sierpniowym wydaniu „top agrar Polska” od str. 74.

tcz
Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)