Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Pierwsze pokosy za nami

Pierwsze sianokosy za nami. Mimo, że zielonki zdążyły lekko nadgonić dzięki ostatnim deszczom, plony były niższe niż te w lepszych latach.
21 maja 2020, 08:50
Pierwszy pokos w tym roku pokazał, że dzięki ostatnim deszczom udało się uratować plon. Hodowcy bydła uwijają się jak mogą i na wielu polach i łąkach widać pierwsze bele, a w gospodarstwach powstają nowe pryzmy. Już po pierwszych zbiorach widać, że plon jest niższy niż zwykle. 

Rolnicy mają nadzieję, że w kolejnych tygodniach spadnie więcej deszczu, żeby nie powtórzyła się sytuacja z poprzednich dwóch lat, gdy kolejne pokosy były bardzo słabe. Jako jedni z pierwszych wyjechali na łąki pracownicy Kombinatu Rolnego Kietrz. Kolejne gospodarstwa stopniowo dołączają.

– Deficyt wody w pierwszym okresie wegetacji odbił się negatywnie na roślinach. Szacujemy plon na poziomie około 10 ton z ha zielonej masy. Liczymy na to, że jeżeli będzie woda, to kolejne pokosy nadrobią – mówi Przemysław Kotowicz – specjalista działu roślin paszowych Top Farms Głubczyce

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż

Zobacz poniższy film, dowiesz się więcej!


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)