Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Pierwsze zabiegi fungicydowe w zbożach ozimych i rzepaku - jakie substancje wybrać, jak je ze sobą łączyć?

Seminaria uprawowe top agrar Polska 2023 już za nami. Partnerem tegorocznych seminariów uprawowych była firma Innvigo. Na naszych spotkaniach z rolnikami reprezentował ją Marcin Bystroński. Podczas wywiadu omówiliśmy kwestię pierwszych zabiegów w zbożach ozimych oraz rzepaku. Na czym się skupić? Które substancje czynne zastosować? Jak je łączyć, aby działać z odpowiednią skutecznością?

Patrycja Bernatdr Maria Walerowska18 stycznia 2023, 17:11

Podczas seminariów uprawowych mieliśmy przyjemność rozmów z ekspertami, między innymi z Marcinem Bystrońskim z firmy Innvigo. Jak zauważyła dr Maria Walerowska, aktualna sytuacja na polach jest bardzo dobra, ale może to niepokoić. Czy taki stan rzeczy wymusi na rolnikach innego podejścia, niestandardowego do strategii ochrony zbóż i rzepaku?

— Rzeczywiście sytuacja jest nietypowa, ale nietypowa nie jest taka zima, jaką mamy teraz. Myśmy się już do takiej pogody przyzwyczaili. Pierwszy zabieg w zbożach musi być zrobiony naprawdę porządnie, trzeba się mocno ukierunkować na zwalczanie chorób, przede wszystkim chorób podstawy źdźbła — zaznacza Marcin Bystroński.

Jakie substancje czynne powinny się znaleźć w naszym planie ochrony? Jak łączyć preparaty, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty? Co z ochroną rzepaku?

Więcej w naszym filmie!Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)