Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Pola Demo firmy RAGT już 14 czerwca

Obrazek

Czerwiec to miesiąc skomasowanych firmowych imprez polowych. W miejscowości Markowice, gmina Strzelno,14 czerwca br. spotkanie plenerowe z rolnikami organizuje m.in. firma RAGT.

Janusz Biernacki1 czerwca 2023, 11:50
Czerwiec to miesiąc skomasowanych firmowych imprez polowych. W miejscowości Markowice, gmina Strzelno,14 czerwca br. spotkanie plenerowe z rolnikami organizuje m.in. firma RAGT.
Obecnie wiele gatunków roślin uprawnych jest w dobrej kondycji fizjologicznej, na których można zademonstrować ofertę zastosowanych w trakcie wegetacji środków produkcji, wysianych odmian i ich potencjał plonotwórczy, zdrowotnościowy czy wartość gospodarczą.
Podczas wydarzenia pod nazwą Pola DEMO firma RAGT zaprezentuje swoich 15 odmian pszenic ozimych oraz 8 rzepaku ozimego. Lokalizacja imprezy na Kujawach związana jest m.in. z dobrymi glebami tego rejonu, odpowiednimi do prowadzenia na wysokim poziomie technologicznym uprawy roślin wysoko towarowych. Organizatorzy przygotowali dla każdej z odmian kwatery polowe o powierzchni 1 ha, na których pokazane będą praktyczne efekty intensywnej agrotechniki prowadzonej w pełnowymiarowej skali produkcyjnej.
W gospodarstwie Pola DEMO firma organizuje od 2009 r. Pokazy odbędą się przy zjeździe z DK 15 na DK 25, a pola w Markowicach będą oflagowane i z daleka widoczne dla gości.
  • Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 10.30
  • Część polowa potraw do ok. 13.00–13.30
  • Poczęstunek od 13.30
Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych rolników, zwłaszcza z Kujaw i przyległych rejonów.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)