Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Prognoza sumy opadów na sierpień 2020 r.

Obrazek

Sierpień to dla rolnictwa miesiąc wytężonej pracy. Kontynuacja żniw, podorywki, doprawianie i przedsiewne nawożenie gleby oraz zasiewy nowych upraw ozimych czy międzyplonów. Warto więc poznać prognozy IMGW na ten miesiąc, zwłaszcza dotyczące opadów.

Janusz Biernacki23 lipca 2020, 10:30
Synoptycy IMGW przygotowali prognozę pogody dla Polski na sierpień 2020 r., w tym prawdopodobny rozkład opadów. Według tej analizy sumy opadów „powyżej normy” obejmują rejon Podlasia, Warmii i Mazur, a także na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce oraz na Dolnym i Górnym Śląsku. Z kolei opady „poniżej normy” dotyczą Kielecczyzny, Podkarpacia, Bieszczad oraz miejscami Mazowsza i Ziemi Lubuskiej. Zakłada się, że opady w pozostałej części kraju będą „w normie”.

Według modelu IMGW – PIB (model klasyfikatora Bayesa) najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienia miesięcznej sumy opadów „powyżej normy” w sierpniu 2020 r. znajduje się na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach, a także miejscami na Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Opady „poniżej normy” prognozowane są na ogół na Kielecczyźnie, Podkarpaciu, a także miejscami na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej (patrz mapa; źródło IMGW).


Najbardziej prawdopodobna klasa sumy opadów w sierpniu 2020 r. według modelu IMGW – PIB.
[oprac. bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)