Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Trwają siewy słonecznika. Czy na tej roślinie da się zarobić w tym roku?

Rośnie zainteresowanie rolników uprawą słonecznika. Na polach w wielu regionach kraju trwają siewy tej rośliny. Z uwagi na sytuację rynkową i wojnę w Ukrainie jest duża szansa na to, że uprawa słonecznika będzie w tym roku opłacalna. 

27 kwietnia 2022, 17:09

Wielu rolników decyduje się także na realizacje na swoich polach doświadczeń odmianowych. Dotychczas zainteresowanie doświadczalnictwem odmian słonecznika nie było w Polsce zbyt duże, a i wyboru odmian też nie było. Sytuacja zmieniła się w zeszłym roku.

Jednym z rolników, którzy zainteresowali się uprawą słonecznika jest Dariusz Klusko z Pągowa na Opolszczyźnie. Rok temu postanowił porównać dostępne odmiany i rozpoczął siewy 38 odmian 8-miu firm nasiennych na swoim polu doświadczalnym. W tym roku postanowił ponowić doświadczenia i posiał aż 62 odmiany 12 firm.

CZYTAJ TAKŻE: Słonecznik - wschodząca gwiazda nie tylko lekkich gleb. Jak go dobrze zasiać i zarobić?

Wszystkie najważniejsze informacje o uprawie słonecznika zawarliśmy w specjalnej publikacji pt.: "Słonecznik - wschodząca gwiazda lekkich gleb". Możesz ją pobrać zupełnie za darmo - wystarczy, że wypełnisz TEN FORMULARZ.

Zachęcam do obejrzenia filmu!

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)