Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>

UltraDAP – nowoczesny nawóz azotowo – fosforowy z siarką o innowacyjnej formule

Obrazek
Dynamicznie zmieniające się warunki uprawy, a także rosnąca konkurencyjność w branży rolniczej sprawiają, że aktualnym standardem staje się sięganie po nowoczesne nawozy o skutecznym działaniu. Zarówno badacze, jak i praktycy podkreślają, że ogromne znaczenie dla podnoszenia wysokości i jakości plonu oraz opłacalności uprawy ma wykorzystywanie bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań wspomagających prawidłowy rozwój i wzrost roślin.
8 lipca 2020, 09:46
UltraDAP Black to stworzony przez firmę PHOSAGRO nawóz azotowo – fosforowy z siarką o innowacyjnej formule. Ten nowoczesny nawóz został dodatkowo wzbogacony o materię organiczną.. UltraDAP black to wykorzystywany i doceniany przez profesjonalistów nawóz, który dzięki innowacyjnemu połączeniu składników z materią organiczną pozytywnie wpływa na wysokość oraz jakość plonu, utrzymując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa dla roślin uprawnych. Dzięki odpowiednio skomponowanej recepturze, umożliwia precyzyjne dostosowanie nawożenia do wielu gatunków roślin o zróżnicowanych potrzebach.  Nawóz firmy PhosAgro znakomicie sprawdza się w przypadku szczególnie wymagających i wrażliwych kultur intensywnie nawożonych, a także upraw charakteryzujących się wysokim poziomem wydajności. Podczas nawożenia należy uwzględnić nie tylko rodzaj uprawy, ale również właściwości gleb, na których będzie stosowany. Pozwoli to na zwiększenie efektywności zabiegu i zapewnienie roślinom optymalnych warunków wzrostowych.

Apatyt – niezwykły surowiec

Nasze nawozy produkowane są na bazie apatytów, których złoża są własnością PhosAgro. Ich niezwykłe działanie oraz właściwości odżywcze, szczególnie ważne w nawożeniu, uważane są za wyjątkowe i niemalże niemożliwe do porównania pod względem czystości chemicznej z innymi związkami występującymi w naturze. Apatyty wydobywane ze złóż należących do PhosAgro wyróżniają się niespotykaną na skalę światową czystością chemiczną. Jednymi z najważniejszych parametrów, które mają wpływ na jakość uprawy, są śladowe ilości zanieczyszczeń pierwiastkami szkodliwymi, takimi jak kadm, kobalt, arsen, rtęć, czy ołów. Z uwagi na niski wskaźnik zawartości wskazanych pierwiastków, uznaje się je za wolne od metali ciężkich. Jest to cecha charakterystyczna apatytów wchodzących w skład nawozu UltraDAP black, ponieważ w przypadku złóż zlokalizowanych w innych częściach świata, wysoki wskaźnik metali ciężkich w omawianych nawozach wpływa negatywnie na ich akumulację w glebie, szczególnie w przypadku, gdy wykorzystuje się zanieczyszczony fosfor. Warto także nadmienić, ze nasze złoża są bezpieczne i charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem radioaktywności. W efekcie produkty końcowe, w porównaniu z towarami oferowanymi przez innych producentów, są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, co stanowi niebywale ważny aspekt konsumencki. Dzięki realizowanym badaniom potwierdzono, że stosowanie nawozów wzbogaconych o czyste chemicznie apatyty, nie prowadzi do niebezpiecznej kumulacji metali ciężkich w glebie. Dlatego właśnie produkty firmy PhosAgro cieszą się tak ogromnym uznaniem i zdobywają coraz większą popularność na całym świecie.Nowoczesna technologia drogą do sukcesu

Wytwarzany przy użyciu unikatowej technologii, łączącej odpowiednie pierwiastki odżywcze, ich optymalną ilość oraz formę, nawóz stworzony przez firmę PhosAgro wyróżnia się niezwykle wysoką skutecznością i jest uznawany za jeden z najlepszych produktów wzbogacających glebę, stosowanych w rolnictwie. W procesie produkcyjnym za kluczowe uznaje się jest współoddziaływanie odpowiednio skomponowanych składników odżywczych, wykorzystanych w nawozie. Preparat jest wytwarzany z amoniaku i kwasu fosforowego o wysokiej czystości chemicznej. Do stworzenia jego innowacyjnej i skutecznej formuły wykorzystano 18% azotu (N) w postaci amonowej i 46% fosforu (P2O5) w formie fosforanu. Dzięki takiemu połączeniu substancji odżywczych, stworzyliśmy nawóz UltraDAP black, w którego składzie znajduje się ponad 97% fosforu rozpuszczalnego w wodzie. Nawozy produkowane w tej technologii zawierają wysokoskoncentrowane, łatwo rozpuszczalne pierwiastki, które z uwagi na swoje właściwości oraz formę są dobrze przyswajane przez rośliny.UltraDAP black – nietuzinkowy nawóz wzbogacony o związki organiczne

UltraDAP black to nawóz dodatkowo wzbogacony o związki organiczne, podnoszące jego skuteczność́. Są one odpowiedzialne za inicjowanie procesów biologicznych zachodzących w glebie i wspomagają̨ rozwój bakterii oraz innych mikroorganizmów, które stymulują procesy pobierania składników pokarmowych z gleby. Dodatkowo zwiększa się także poziom mineralizacji materii organicznej. UltraDAP black działa na podstawie synergii, wynikającej ze zróżnicowanego działania związków wchodzących w jego skład, dzięki czemu proces wzrostu oraz rozwoju roślin jest stymulowany na różne sposoby. Następstwem takiego rozwiązania jest szereg pozytywnych procesów, zachodzących w roślinie: wykształca się silniejszy i bardziej rozbudowany system korzeniowy, zwiększa się zdolność do absorbcji wody oraz stabilność rośliny. Dzięki wskazanym procesom, uprawy stają się odporniejsze na stres w okresie wegetacji, a z uwagi na dobre odżywienie gleby, składniki pokarmowe pozostają̨ łatwo dostępne w krytycznych fazach wzrostu. Dzięki kompleksowemu działaniu nawozu, rośliny stają się odporniejsze na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych, co przekłada się na możliwość uzyskania wyższych plonów o lepszej jakości.UltraDAP black to nowoczesny nawóz o wyrównanej granuli, gwarantującej równomierny wysiew. Środek przeznaczony jest m.in. dla zbóż, kukurydzy, rzepaku, buraków, ziemniaka, warzyw i użytków zielonych. Zalecany jest do siewu rzutowego, jak również zlokalizowanego łącznie z wysiewem nasion. Z nawozami azotowymi może być mieszany bezpośrednio przed wysiewem, natomiast w dowolnym czasie z solą potasową lub siarczanem potasu.


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)