Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>

VII Dni Kukurydzy w Wojciechowie

Trwają zbiory kukurydzy na kiszonkę i rozpoczynają się żniwa kukurydzy na ziarno. Kukurydza na ziarno uprawiana jest w Polsce zaledwie od trzydziestu kilku lat. Powstają nowe odmiany i rolnicy wciąż się uczą ich uprawy.

4 października 2021, 10:14

Firmy nawozowe, nasienne i sami rolnicy organizują Dni Kukurydzy niemal w każdym powiecie. Na polach w Wojciechowie pod Namysłowem na Opolszczyźnie rolnicy z okolicznych województw po raz siódmy mogli poznać efekty hodowli, a przede wszystkim plonowanie różnych odmian kukurydzy.

W tym roku pokaz polowy został wzbogacony o konferencję podczas której rolnicy mogli się dowiedzieć, jak uprawiać pole i nawozić w kontekście zmian, które proponuje się w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, ale nie przepłacać przy tak wysokich cenach nawozów, ale jednocześnie jak to zrobić, żeby nie obniżyć plonowania. Na poletkach zastosowano nieco inne metody poprawy jakości gleby niż zwykle, a rolnicy mogli zobaczyć efekty w postaci dorodnych kolb 16 odmian kukurydzy. 

Dariusz Klusko – współorganizator Dni Pola, rolnik z Pągowa

Janusz Sarnicki rolnik z Domaszowic

Robert Skupień rolnik z okolic Rawicza

Roman Maciaszczyk rolnik z Karwińca

Jan Kaźmierski Polifarm Łowicz

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)