Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Wschód i południe nawiedzą kolejne burze

Obrazek

Burze latem nie powinno nikogo zaskakiwać. Jednak ich częstość występowanie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju można uznać za mobbing pogodowy.

Janusz Biernacki27 lipca 2020, 13:25
Mimo dość obfitych opadów w kraju w czerwcu i do trzeciej dekady lipca, wody na polach, w rzekach i jeziorach nie jest zbyt wiele. Kolejne opady powinny więc cieszyć, zwłaszcza rolników, jednak ich forma ulew w zbliżonej lokalizacji powoduje narastanie strat na polach i w zabudowaniach gospodarczych. Dotyczy to głównie gospodarstw na wschodzie, południowym wschodzie i na południu kraju oraz lokalnie w centralnych rejonach


Na wschodzie i południowym wschodzie Polski nie jest więc dla wielu gospodarstw pozytywny nowy komunikat służb meteorologicznych IMGW, ostrzegający przed wystąpieniem następnej fali burz, miejscowo także z gradem. Trwają żniwa, kolejne zbiory traw lub siana, a zatem prognozowana dzisiaj na godziny popołudniowe i wieczorne aura nie sprzyja pracom polowym. Dzięki komunikatowi rolnicy mają jednak kilka godzin czasu na podjęcie decyzji stosownych do sytuacji meteorologicznej (patrz mapa – źródło IMGW).
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)