Weź udział w konkursie i wygraj odpicowanego Ursusa!  
   

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

„XI Ogólnopolska Konferencja – Grunt to zdrowie. Probiotechnologia w dobrych praktykach rolniczych

15.10.2019

Drukuj

„XI Ogólnopolska Konferencja – Grunt to zdrowie. Probiotechnologia w dobrych praktykach rolniczych

Artykuł dostępny

r e k l a m a

Zmiany klimatyczne sprawiają, że w ostatnich kilku sezonach wegetacyjnych występują skrajne susze, rośnie presja niektórych agrofagów, a intensywna produkcja polowa mocno eksploatuje glebę. Z drugiej strony od rolnictwa oczekuje się zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na żywność w skali świata. Zadaniom tym coraz trudniej sprostać, stosując standardowe środki produkcji. Gleba i rośliny mają coraz wyższe wymagania, by sprostać temu globalnemu celowi. Jednym ze sposobów jego realizacji jest stosowanie w rolnictwie na coraz większą skalę tzw. probiotyków, w tym pożytecznych mikroorganizmów.

Tematyce naturalnych środków poprawiających żyzność i strukturę gleby, stymulujących rozwój jej życia biologicznego, ograniczających skutki stresowych czynników w produkcji polowej będzie poświęcona cykliczna impreza w Licheniu. Spotkanie przedstawicieli tej branży i producentów rolnych odbędzie się 21 i 22 października 2019 r. w Sali Konferencyjnej Domu Pielgrzyma ARKA w Licheniu Starym.

r e k l a m a

To już XI Ogólnopolska Konferencja z cyklu „Pożyteczne mikroorganizmy dla nowoczesnego rolnictwa i zdrowia człowieka”. W tym roku formuła wykładowa zmieni się na bardziej dyskusyjną. Eksperci w kilku panelach zaprezentują swoje wieloletnie doświadczenia w stosowaniu naturalnych technologii w rolnictwie, a zaproszeni goście będą dyskutować o wpływie stanu środowiska na jakość żywności i na nasze zdrowie (patrz plakat).