Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Za 8 dni rusza Potato Days 2019

Obrazek

Niewiele już czasu pozostało do kolejnej dużej plenerowej imprezy ziemniaczanej w kraju. Po XXVI Krajowych Dniach Ziemniaka w Siemiątkach k. Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie), tym razem kolej na Potato Days, które odbędą się 6–7 września 2019 r. w Udaninie k. Wrocławia.

Janusz Biernacki28 sierpnia 2019, 12:30
Organizatorem imprezy Potato Days jest firma DLG Polska, a patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Stowarzyszenie Polski Ziemniak. Celem międzynarodowego spotkania przedstawicieli branży ziemniaczanej jest m.in. włączenie tego krajowego przedsięwzięcia w cykl europejskiej imprezy organizowanej w ramach PotatoEurope. Odbywa się ona dotychczas przemiennie w 4 państwach: Niemczech, Holandii, Belgii i Francji. Czas i rozmach tego spotkania pokaże, czy awansujemy do „europejskiej ligi ziemniaczanej”. Zaplecze produkcyjne, potencjał gospodarczy branży oraz osiągnięcia hodowlano-naukowe pozwalają nam z pełną świadomością aspirować do tego elitarnego grona wystawców.

Impreza odbędzie się w na terenie 700-hektarowego gospodarstwa Polboto. Powstało ono w 1995 r., a jego  właścicielem i zarządcą jest Eildert Derk Oldenziel, który rozwinął je do wysokich europejskich standardów. Na potrzeby imprezy Potato Days właściciel przeznaczył pole o areale 72 ha, zlokalizowane ok. 2 km od autostrady A4 (patrz foto).

Potato Days Poland, której otwarcie zaplanowano na godz. 10.oo, to możliwość spotkania ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy, prezentujących najnowsze technologie, różnorodność odmian, a także specjalistyczną wiedzę, będącą warunkiem sukcesu w produkcji ziemniaków. W programie przewidziano m.in. konferencje naukowe, w tym pokaz rolnictwa precyzyjnego w produkcji ziemniaka, wykład holenderskiej ekspertki Gery von Os z Uniwersytetu w Wageningen nt. zarządzania glebą, referat o rynku ziemniaka, czy dyskusje robocze o perspektywach rozwoju produkcji ziemniaka w Polsce, których moderatorem będzie Karol Bujoczek – redaktor naczelny „top agrar Polska”.

W części polowej poszczególne firmy hodowlane i dystrybutorzy ziemniaka zaprezentują swoje kolekcje odmian, sektor nawozowo-chemiczny oferty produktowe, a dział maszynowy przeprowadzi m.in. pokazy pracy maszyn uprawowych, kombajnów oraz sprzętu do transportu, przeładunku i sortowania bulw.

Jednym ze sponsorów medialnych tego wydarzenia jest redakcja „top agrar Polska”.
W imieniu organizatora serdeczne zapraszamy wszystkich zainteresowanych uprawą, rynkiem, osiągnięciami naukowymi, wymogami urzędowymi branży, czy mechanizacją tego sektora rolnictwa.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)