Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>top warzywa>

Jedyni wyróżnieni ogrodnicy

Obrazek

Już po raz czternasty (22 marca 2015 r.) najlepsi rolnicy z Wielkopolski zostali docenieni za nowoczesne prowadzenie gospodarstw, dobrą organizację pracy, dbałość o środowisko naturalne i wysoką estetykę gospodarstw.

Katarzyna Wójcik24 marca 2015, 11:05

Do Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2014 zostały zgłoszone 62 gospodarstwa rolne. Wyboru najlepszych dokonała powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła pod przewodnictwem prof. dr. hab. Grzegorza Skrzypczaka – Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Kapituła, po wizytacji gospodarstw, nominowała 20 najlepszych rolników, a następnie zarekomendowała spośród nich 10 laureatów do tytułu Wielkopolskiego Rolnika Roku 2014.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni
Jedynymi wśród dziesięciu laureatów ogrodnikami są Jarosław i Krzysztof Wanga z Nędzerzewa (powiat kaliski) uprawiający i przechowujący w nowoczesnych obiektach przechowalniczych wiele gatunków warzyw oraz konfekcjonujący towar na nowoczesnych liniach.
Jarosław i Krzysztof kontynuują nowoczesne gospodarowanie rozpoczęte przez ojca – Mieczysława Wangę. To w jego gospodarstwie w roku 1990 powstała jedna z pierwszych w Kaliskiem chłodnia.

W pięciu komorach chłodniczych Mieczysław Wanga corocznie przechowywał około 800 t warzyw (marchew, seler, pietruszka, cebula i różne kapusty). W jednej z komór izolacja była wykonana ze styropianu, pozostałe zabezpieczono pianką poliuretanową. Ogrodnik był od dawna znany z jakości produkowanych warzyw. Wszystkie jego pola były nawadniane. Około 70% plonów eksportował, spełniając wymagania odbiorców.

O działaniach synów napiszemy wkrótce. kw1 z 2
Mieczysław Wanga.

Mieczysław Wanga.

2 z 2
Mieczysław Wanga.

Mieczysław Wanga.

Picture of the author
Autor Artykułu:Katarzyna Wójcik
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)