Reklama zniknie za 11 sekund

Mazowieckie propozycje

Obrazek

Ostatnie dni sierpnia ogrodnicy zainteresowani nowościami z branży warzywniczej i szkółkarskiej spędzają od lat na Mazowszu. Swoje „drzwi” w Konotopie (Ożarów Maz.) otwiera firma Bejo. Natomiast Centrum EXPO XXI dzięki firmom szkółkarskim zamienia się w bajeczny ogród.

2 września 2014, 11:26

Ciekawe w Bejo

W Polsce coraz popularniejsza staje się przybyła z Francji szalotka. Skupem szalotki zajmują się m.in. mroźnie. Na poletkach demonstracyjnych w Konotopie pokazano szalotki o wydłużonej cebuli – Conservor F1 i Matador F1 oraz bardziej kulistą Ambition F1. W przeciwieństwie do wydłużonych pokrytych lekko fioletową łuską, Ambition F1 ma łuskę żółtą.

Nadzieją firmy wśród odmian marchwi jest przedstawiony mieszaniec Norway F1 (Bejo 2953), mający zastąpić lidera na rynku europejskim – odmianę Nerac F1.
Wkrótce rozpocznie się sprzedaż nowej odmiany pietruszki Arctica F1 (Bejo 2966). Przedstawiciele firmy zapowiadają lepsze wschody nasion tej odmiany i poprawioną zdolność przechowalniczą.

Zainteresowanie, ze względu na wielkość owoców, budziła nowa odmiana pomidora – Tomsk F1, która dołączy do popularnych wśród plantatorów odmian Polbig F1 i Polfast F1.
Jaguara F1 i Cabtona F1 ma zastąpić odmiana kapusty głowiastej białej Passat F1. Jest bardzo plenna, nadaje się do kwaszenia, powstaje z niej biała krajanka. Nadaje się do zbioru mechanicznego.

W niedalekiej przyszłości firma zaproponuje sporo kalafiorowych nowości. Można było zapoznać się z nimi (oznaczone jeszcze numerami) na poletkach demonstracyjnych.

Borówki i inne owocowe

Szkółkarze propagują uprawę borówki, jagody kamczackiej, żurawiny, których sadzonki prezentowano wśród krzewów ozdobnych. Swoje dokonania pokazała holenderska firma z tradycjami Schrijnwerkers. Przedsiębiorstwo zajmuje się rozmnażaniem borówki z sadzonek. Przedstawiciel przekonywał o wyższości tej metody nad rozmnażaniem in vitro, z powodu lepszej jakości roślin już w warunkach polowych. Firma prowadzi również uprawę borówki i przetwarza jej owoce m.in. na soki i susz. kw1 z 6
Passat F1.

Passat F1.

2 z 6
Arktica F1.

Arktica F1.

3 z 6
Przetwory z borówki.

Przetwory z borówki.

4 z 6
Szarlotka Conservor.

Szarlotka Conservor.

5 z 6
Targi "Zieleń to życie" - Rafał Królikowski jest pasjonatem ogrodnictwa.

Targi "Zieleń to życie" - Rafał Królikowski jest pasjonatem ogrodnictwa.

6 z 6
Tomsk F1.

Tomsk F1.

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)