Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>top warzywa>

Ożywienie na rynku warzyw

Obrazek

Po długim, majowym weekendzie na hurtowych rynkach warzyw zapanowało ożywienie. Wysokie ceny większości warzyw spowodowało ich dużą podaż – rolnicy opróżniają magazyny i chłodnie wykorzystując dobre ceny.

Bartłomiej Czekała12 maja 2015, 13:42

Nadal dobrą passę ma cebula. Za kilogram tego warzywa w worku trzeba zapłacić od 0,80 do 1,4 zł. Wysoka cena utrzymuje się długo, ponieważ cebuli z jesiennych zbiorów na rynku zostało niewiele, a import z Holandii gwałtownie zmalał w ostatnich tygodniach. Według naszych informacji wynika to ze zmiany kierunku holenderskiego eksportu. Kraj ten wysyła obecnie transporty cebuli do Ameryki Południowej i Afryki. Cenę trzymają także marchew, seler, pietruszka i kapusta biała, które kosztują średnio odpowiednio: 2 zł, 3 zł, 2 zł i 1,3 zł/kg. Spadki cen dotknęły buraczki ćwikłowe, które lokalnie kosztują nawet 0,40 zł/kg.

Ale dobre ceny mają nie tyko ubiegłoroczne warzywa, lecz także nowalijki. Na rynku pojawiły się świeże cebule w pęczkach, pomidory, ogórki i sałaty spod osłon. Ich ceny są wysokie, co jest zjawiskiem sezonowym. Jednak najdroższe wśród nowalijek są obecnie: kapusta pekińska i ogórek, których ceny sięgają obecnie odpowiednio: 4 i 5 zł/kg.

Więcej cen warzyw prezentujemy w Rynkach rolnych.    bcz

Fot. WójcikPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)