Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>top warzywa>

Warzywa zalegają w magazynach. Najgorzej jest z ziemniakiem

To trudny sezon dla producentów warzyw i ziemniaków. Od jesiennych zbiorów ogromne ilości towaru leżą w magazynach, a sprzedaż odbywa się bardzo powoli. 

20 lutego 2021, 09:50
Handel warzywami wygląda słabo. Najgorzej jest z ziemniakiem, którego jest bardzo dużo, niektóre odmiany słabo się przechowują często są słabej jakości, a ceny niskie. 

Plantatorzy uprawiający ziemniaki na dużych areałach dostarczają towar producentom frytek i chipsów. Mimo kontraktów sytuacja nie jest dobra. 

Jedynie cebula schodzi na bieżąco, ale jej cena też nie zachwyca.

- Okres zbioru ziemniaków był bardzo ciężki. Deszcze, które wystąpiły jesienią obniżyły jakość ziemniaków - spadła zawartość skrobi. Na niektórych odmianach ziemniaków chipsowych była ona poniżej kryterium skupowego - mówi Wojciech Pater, rolnik ze Ścinawy Małej.

O sytuacji na rynku warzyw mówią nam:

Bernard Marks - rolnik z Ligoty Krapkowickiej
Wojciech Pater - rolnik ze Ścinawy Małej
Wiktor Zagała - sprzedawca z Giełdy Owocowo-Warzywnej w Opolu

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)