Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>top warzywa>

Zapraszamy na Spotkanie Selerowo-Kapuściane!

Już 10 września miesięcznik "Warzywa i Owoce Miękkie" zaprasza na Spotkanie Selerowo-Kapuściane, które odbędzie się w Hodowli Roślin Kalinowa.
Kamila Szałaj2 września 2020, 10:19
Dlaczego warto przyjechać? Bo czeka na Państwa solidna dawka wiedzy! Będziecie mogli porozmawiać z ekspertami na temat nawadniania kroplowego i fertygacji warzyw, stosowania bionawozów i zwalczania szkodników glebowych.

Poza tym zwiedzicie Państwo pola pokazowe z odmianami selera i kapusty.
 

Wykłady: nawadnianie i żyzność gleby


W części wykładowej dr Małgorzata Tartanus z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach omówi różne rozwiązania szeroko rozumianego problemu zmęczenia gleb. Przedstawi temat stosowania bionawozów (Poferment, Vinassa, Pellet z koniczyny, Keratyna). Przybliży nowe metody zwalczania szkodników glebowych (pędraków, drutowców, rolnic, opuchlaków) oraz nicieni. 

Z kolei dr Tomasz Spiżewski z UP w Poznaniu podzieli się praktycznymi uwagami w zakresie nawadniania kroplowego warzyw. Omówi budowę systemu nawadniania i koszty jego założenia, doradzi w sprawie zakupu tensjometrów do pomiaru wilgotności gleby.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś zapisz się na: http://www.kalinowa.warzywaiowoce.pl/
 
Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)