Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Cytrynowy przekręt. Prawie idealny

13.01.2018

Drukuj

Cytrynowy przekręt. Prawie idealny

Artykuł dostępny

O mały włos 20 ton cytryn nie trafiło w ręce oszustów. A wszystko zaczęło się od tego, że któregoś dnia, ktoś zamówił u hiszpańskiego dostawcy, bagatela, 20 ton cytryn o rynkowej wartości 91 tys. zł. Owoce zostały zamówione na dane firmy, znajdującej się na terenie powiatu kaliskiego, jednak wcale nie miały tam trafić…

r e k l a m a2 stycznia zaniepokojony „dziwnym zamówieniem” właściciel wspomnianej podkaliskiej firmy powiadomił policję, że jakaś nieznana mu osoba dokonała na dane jego firmy transakcji 20 ton cytryn. W sprawę szybko zaangażowali się kaliscy funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, których wsparli policjanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Dzięki temu cytrusowy transport został przejęty w strategicznym dla całej spedycji punkcie – mianowicie w miejscu przeładunku, czyli na jednej z giełd owocowo-warzywnych województwa mazowieckiego.

Zanim jednak do tego doszło, policjanci wpadli na trop osoby związanej z oszustwem, ustalili które auto przewozi towar i przygotowali się do akcji przejęcia. W tym czasie, 3 stycznia, niczego nieświadomy podejrzany mężczyzna kontaktował się z kierowcą ciężarówki przewożącej cytryny i instruował go, gdzie dokładnie ma dostarczyć towar. I w tym momencie wpadł jak śliwka w kompot, bo policja już wiedziała, gdzie czekać na oszusta i cytrusowy załadunek. Kaliscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, natychmiast podjęli działania, które miały na celu zabezpieczenie ładunku oraz zatrzymanie sprawców przestępstwa. O sytuacji powiadomiono policjantów z Komendy w Starych Babicach, którzy namierzyli ciężarówkę przewożącą owoce. Okazało się przy okazji, że 20 ton cytryn miało zostać przeładowane do dwóch innych pojazdów ciężarowych i w ten sposób owoce miały opuścić terytorium Polski. Chytry plan – chciałoby się rzec…

Ale na szczęście nie doszedł do skutku i tego samego dnia, w trakcie przeładunku cytrynowego złota (oczywiście na terenie giełdy), zaskoczony i zatrzymany został 63-letni obywatel Łotwy. Był to ten sam mężczyzna, który wcześniej kontaktował się telefonicznie z kierowcą ciężarówki wiozącym cytrusy. Został on przewieziony do Komedy Miejskiej Policji w Kaliszu, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut paserstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Pozostaje jeszcze tylko pytanie – kto dokonał zamówienia u hiszpańskiego dostawcy? Nad tym jednak policja jeszcze pracuje. Nie wykluczone, że będą dalsze zatrzymania.

Za ten prawie spektakularny cytrynowy przekręt 63-letni obywatel Łotwy usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat więzienia. Cóż. Zapewne miał wtedy… kwaśną minę. ;)

ag, na podst. info z policji wielkopolskiej

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii