Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Warzywa>

Jak chronić rzepak w tym sezonie żeby zarobić?

Przy aktualnych cenach rzepaku i środków do produkcji, wiosną trzeba będzie mocno przyłożyć się do ochrony fungicydowej, tak aby rzepak ochronić efektywnie. Jakie choroby są w tym sezonie zagrożeniem dla rzepaku?

dr Maria Walerowska18 lutego 2022, 16:37
W zeszłym sezonie na północy kraju obserwowaliśmy silną presję sprawcy wertyciliozy, niższą suchej zgnilizny i zgnilizny twardzikowej. Na południu natomiast, mimo ochrony roślin, problemem nadal była sucha zgnilizna kapustnych oraz wertycilioza. W całym kraju marginalne znaczenie gospodarcze miały czerń krzyżowych i cylindrosporioza czy fitoplazmy. Nadal obserwujemy niesłabnącą presję kiły kapustnych, która występuje w większości kraju.
 
A jak będzie w tym sezonie? Jak dostosować strategię do przebiegu pogody, a także do rosnących cen środków produkcji i wyzwań, związanych z ograniczaną dostępnością lub wycofywaniem wielu substancji i rosnącym problemem odporności?
 
Porozmawiamy o tym podczas naszego webinarium 2.03.2022 r., którego temat przewodni to: Jak chronić, aby zarobić na rzepaku?
 
Ramowy program spotkania jest następujący:
  • Nowe zagrożenia i problem uodpornień znanych już patogenów w rzepaku – dr hab. Marta Damszel, prof. UWM w Olsztynie

  • Nowe wyzwania w uprawie rzepaku. Wzrost cen nawozów, wypadające substancje, huśtawka cenowa i zmiany legislacyjne, czyli przeszkody, które stoją przed producentami w nadchodzącym sezonie – dr hab. Katarzyna Rębarz, Przemysław Urbaniak, Syngenta

  • Dyskusja: Jak przy znikających substancjach czynnych i przy dzisiejszych realiach cenowych chronić rzepak?
 
 
Zapraszamy serdecznie do zapisywania się na www.rzepaktreso.topagrar.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W formularzu rejestracyjnym jest także możliwość zadania pytania do Prelegentów. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału i debaty! Zarejestruj się na webinarium TUTAJ.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)