Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Warzywa>

Złote odmiany warzyw

Obrazek

Przed nami kolejna – szósta – edycja targów Polagra Premiery, podczas których zostaną wręczone złote medale, m.in. w dziedzinie hodowli odmian roślin uprawnych, w tym także warzyw. 

dr Maria Walerowska18 grudnia 2015, 16:15

Targi Polagra Premiery odbędą się w dniach 21–24. stycznia 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Organizatorzy wyróżnili złotymi medalami także odmiany warzyw. Poniżej przedstawiamy wyróżnione odmiany z krótkim ich opisem nadesłanym przez hodowców:

  •  Pomidor – odmiana ANTARES F1 (Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN sp. z o.o., Kraków). Główną jego zaletą jest wysoka tolerancyjność na zarazę ziemniaczaną, a jego wyjątkowy smak i kolor sprawiają iż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród amatorów i działkowiczów.
  •  Pomidor CHROBRY F1 (PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki sp. z o.o., Stare Babice). Chrobry F1 to bardzo plenna, średnio wczesna odmiana mieszańcowa pomidora o samokończącym typie wzrostu, przeznaczona do upraw polowych. Wytwarza gładki, eliptyczny, twardy owoc o intensywnie czerwonym zabarwieniu. Bardzo mięsisty, 2-3 komorowy z małym rdzeniem. Średnia masa owocu wynosi 90 gram. Polecany do wielkotowarowych upraw dla przemysłu oraz na świeży rynek.
  • Marchew ALFA F1 (Spójnia Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze sp. z o.o., Nochowo). Odmiana mieszańcowa średnio późna (110–130 dni) O wyjątkowo wysokiej plenności i dużym udziale plonu handlowego. Korzenie długie, bardzo gładkie i wyrównane o tępej nasadzie w typie Nantes. Alfa 1 charakteryzuje się dużą zawartością suchej masy oraz brakiem skłonności do pękania i rozwidlania. Dzięki szybko przyrastającym korzeniom i mocnej zdrowej naci nadaje się do zbioru kombajnowego, można ją wykorzystywać na zbiór pęczkowy. Polecana do przemysłu oraz bezpośredniego spożycia.

oprac. mwal

 



Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)