Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Wirtualne Dni Pola 2020>

Innvigo z ofertą na Wirtualnych Dniach Pola

W tym roku tradycyjne dni pola z dużą liczbą odwiedzających niestety się nie odbędą. My z naszą kamerą odwiedzamy niektóre z firm i pokazujemy ich ofertę. Tym razem zapraszamy do odwiedzenia poletek pokazowych firmy Innvigo.

Jacek Daleszyński10 czerwca 2020, 18:49

Jako producent środków ochrony roślin Innvigo przedstawiło szereg rozwiązań dedykowanych zbożom, rzepakowi, burakowi cukrowemu i kukurydzy.
– Jeśli chodzi o zboża to polecamy już teraz preparaty do ochrony jesiennej przed chwastami. Jeden z naszych programów to połączenie 3 herbicydów: Cevino zawierający flufenacet, Adiunkt zawierający diflufenikan oraz Rassel z florasulamem – mówił Marcin Bystroński z Innvigo. Podkreślił, że dzięki takiemu połączeniu substancji zwalczamy wszystkie uciążliwe chwasty, jak maki czy chabra oraz miotłę zbożową.


Czas na ochronę kłosa

W Chlewiskach na poletkach Innvigo pszenice zaczynają kwitnąć i jest to dobry moment na wykonanie zabiegu na kłos.
– Ten zabieg ma chronić jednak nie tylko kłos, ale też liść flagowy i podflagowy. Na wysianych odmianach widzimy co prawda porażenie dolnych liści septoriozą czy mączniakiem, ale to nie wpłynie na plon – mówił Bystroński. Przy okazji zabiegu na kłos warto pamiętać o zwalczaniu szkodników. Pojawiły się bowiem w dość dużym nasileniu skrzypionki oraz mszyce.


W rzepaku doglebowo i nalistnie

W rzepaku warto zadbać o odchwaszczanie, a można to zrobić na dwa sposoby.
– Rolnikom polecamy preparaty zawierające substancje działające przez glebę, jak chlomazon czy metazachlor oraz te działające nalistnie, np. chlopyralid czy pikloram. Warto połączyć działanie obu grup substancji dla lepszego efektu chwastobójczego – mówił Marcin Kanownik z Innvigo.

Chcesz zobaczyć co jeszcze zaprezentowali przedstawiciele Innvigo na poletkach pokazowych w Chlewiskach? Zobacz film!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy